Kolorowy zawrót głowy – misz masz kolorów w mieszkaniu

Aranżując mieszkanie, musisz zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Jest nią fakt łączenia kolorów we wnętrzu tak, aby uzyskać wyjątkowe kompozycje. Na początku wybierasz kolor farby, a później dobierasz do niej odpowiednią kolorystykę mebli i dodatków. Jeśli chcesz dobrze połączyć kolory w mieszkaniu, skorzystaj z naszych wskazówek. Dzięki nim żaden remont i zmiany Cię nie zaskoczą. Zapraszamy do przyjemnej lektury.

Różne odcienie jednego koloru

Kolory mają mnóstwo odcieni dzięki którym można tworzyć różne kombinacje. Możesz wybrać jeden kolor dominujący i dobierać dodatki w innych odcieniach, bawiąc się kontrastami. Wybierając jeden kolor, uważaj, aby pomieszczenie nie stało się nudne i jednostajne. Z drugiej strony z kontrastami łatwo przesadzić, wprowadzając do pomieszczenia chaos. Inspiracji szukaj więc w wielu miejscach, na przykład w naturze. Zieleń dobrze współgra z brązem. Do ścian w kolorze zielonym lub oliwkowym idealnie będą pasowały meble w brązowym kolorze.

Triki optyczne

Dobierając kolory w odpowiedni sposób, jesteś w stanie uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza. Warto wybierać jasne kolory i jednocześnie akcentować je ciemnymi dodatkami. W przypadku dużego salonu zwróć uwagę na to, aby był on przytulny. Do pomalowania ścian użyj ciepłych kolorów. Pamiętaj, aby wybierać takie barwy, które będą dobrze prezentować się zarówno przy świetle słonecznym, jak i sztucznym. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć udanych pomysłów i równie takich samych realizacji.

2 thoughts on “Kolorowy zawrót głowy – misz masz kolorów w mieszkaniu

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *